Новини кафедри

В Україні вперше вийшов друком національний підручник «Сон: норма та патологія» загальною редакцією шановних професорів — Вікторії Огоренко, Наталії Марути та Олени Хаустової. Це унікальне видання присвячене одній із найбільш актуальних тем сучасної медицини — фізіології та патології сну. Видання не просто зібрало знання, а стало важливим кроком у розширенні горизонту медичних знань в Україні, торкаючись питань, які потребують нагальної уваги у контексті охорони психічного здоров’я.

Мета підручника — не лише передати теоретичні знання, а й допомогти фахівцям у розв'язанні найгостріших проблем сомнології, надаючи практичні інструменти для поліпшення якості життя пацієнтів. Підручник висвітлює найновіші наукові дослідження у сфері розладів сну, приділяючи особливу увагу критично важливій темі — впливу потужних психосоціальних стресів воєнного часу на якість сну.

Рукопис підручника був високо оцінений рецензентами, якими стали відомі фахівці сфери охорони психічного здоров’я:

- професор кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Директор Навчально-наукового інституту психічного здоров'я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця доктор медичних наук, професор  Олег Чабан;

- завідувач кафедри психіатрії, наркології, медичної психології та соціальної роботи Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ганна Кожина;

- професор кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика,  доктор медичних наук, професор Борис Михайлов.  

До авторського колективу увійшли 23 спеціалісти з провідних закладів вищої медичної освіти України та Державної установи «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», зокрема директор установи  – професор Ігор Лінський.

Підручник «Сон: норма та патологія» затверджений та рекомендований до друку вченою радою Дніпровського державного медичного університету та ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України».  

Підручник створений для лікарів-психіатрів, лікарів-психіатрів дитячих, лікарів-наркологів, лікарів-терапевтів та лікарів загальної практики-сімейної медицини і відповідає програмі тематичного удосконалення «Норма та розлади сну. Терапевтична корекція патології сну», який вже з вересня 2024 року проводиться на кафедрі психіатрії Дніпровського державного медичного університету.

Це видання  є значним проривом для української медицини, що відкриває нові можливості для розвитку сомнології та удосконалення терапії сну.

Ознайомитися з матеріалом підручника «Сон: норма та патологія» можна на кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології Дніпровського державного медичного університету.

25-26 червня 2024 року відбулася атестація лікарів-інтернів за спеціальністю "психіатрія" на кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології. 

Атестаційна комісія працювала у складі:

Члени атестаційної комісії:

 Атестація лікарів-інтернів з урахуванням воєнного стану в Україні, відповідно до вимог деканату ФПО проводилася у очному форматі  і включала теоретичну співбесіду та оцінювання рівня володіння практичними навичками на основі вирішення кейс-завдань з психіатрії.

За результатами успішної атестації комісією прийнято рішення про присвоєння всім лікарям-інтернам звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «психіатрія».

Вітаємо всіх наших випускників лікарів-інтернів зі вступом у самостійне професійне життя!

Бажаємо Перемоги України у війні, мирного неба, віри у світле майбутнє, успіхів та вдачі!


У ДДМУ пройшов міжкафедральний науковий семінар «Профілактика вигорання та депресії у медичних працівників в умовах війни»

Захід, організований за ініціативи кафедр психіатрії, наркології і медичної психології (завідувачка - професорка Вікторія Огоренко) й педіатрії 3 та неонатології (завідувачка - професорка Тетяна Мавропуло), відбувся 10 червня 2024 року в приміщенні музею історії ДДМУ ім. І.І. Крижанівської

З вітальним словом виступили Аліада Канкава-Мансурова, депутатка Дніпровської міської ради VIII скликання та професор Тетяна Мавропуло, які вказали  на важливість проведення таких заходів, особливо в умовах воєнного стану та побажали учасникам плідної роботи.

Модератор заходу – доцент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, канд. мед. наук Тамара Шустерман;  тренер заходу – доцент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, канд. мед. наук Алла Ніколенко; доцент кафедри педіатрії 3 та неонатології, канд. мед. наук Тетяна Плеханова.

Професор Вікторія Огоренко представила доповідь на тему: «Епідемія стресу. Професійне вигорання: виснаження чи розчарування?». Потім було проведене анонімне онлайн опитування, під час якого кожен учасник мав змогу оцінити наявність та рівень власного вигорання та депресії.

На семінарі також були представлені доповіді:

·        «Вигорання та депресія у лікарів-психіатрів за даними Medscape» – Катерина Іванова, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.

·        «Вигорання та депресія у лікарів-інтерністів за даними Medscape» – Дар’я Яшкіна, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.

·        «Дослідження щастя у лікарів-педіатрів за даними Medscape» – Іван Гузь, лікар-інтерн педіатр 2-го року навчання.

·        «Дослідження щастя у лікарів-психіатрів за даними Medscape» – Ігор Рожанський, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.

·        «Вигорання та депресія у лікарів-інтернів в умовах війни: власне дослідження – Микита Шевченко, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.

·        «Психологічний стан молодших фахівців з медичною освітою: підсумки 2-х років війни». – Андрій Шорніков, асистент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології, доктор філософії.

·        «Синдром вигорання та безпека пацієнтів» - Марія Мавропуло,  лікар-інтерн-педіатр 1-го року навчання.

·        «Резильєнтність та вигорання в сфері охорони психічного здоров’я» – Віталій Новіков, лікар-інтерн психіатр 2-го року навчання.

·        «Профілактика та лікування синдрому вигорання у лікарів – погляд лікаря педіатра». – Анастасія Козирєва, лікар інтерн-педіатр 1-го року навчання.

Доповіді перемежались релаксаційними паузами, під час яких присутні вчились виконували дихальні вправи та техніку прогресивної м’язової релаксації, також слухали спів солов’я, звуки цілющих тибетських чаш та класичну музику.

Висловлюємо подяку всім учасникам наукового семінару за плідну співпрацю, змістовні доповіді, зацікавленість актуальними темами сьогодення.

Ознайомитися  з  матеріалами доповідей можна за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1NDzjnSZkph6igvdp48d23zidr8igFfYK  


Добрий день! 

17 квітня о 16.00 проводимо 1 етап студентської олімпіади за спеціальністю "Психіатрія. Наркологія" та "Медична психологія". 

Перший етап олімпіади буде проходити офлайн на кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології за адресою: вул.Бехтерєва 1, адмін.корпус, 3 поверх.

Запрошуємо усіх бажаючих. 

ДО ВІДОМА АБІТУРІЄНТІВ!


У вересні 2023 року керівництвом Дніпровського державного медичного університету було прийнято рішення про ліцензування нової спеціальності 225 «Медична психологія». Лікар-психолог – одна з лікарських спеціальностей в сфері охорони психічного здоров’я в Україні.

Кафедра психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ стала відповідальною за реалізацію освітньо-професійної програми другого (магістерського) освітньо-кваліфікаційного рівня «Медична психологія».

Співробітниками кафедри створено відео з офіційним запрошенням до навчання у ДДМУ за спеціальністю «Медична психологія». У відео висвітлено інформацію про престижність та зростання попиту на професію лікаря-психолога в сучасних умовах. Акцентовано увагу на відмінностях між психологом, лікарем-психологом, психіатром та психотерапевтом.  Представлені дані про умови вступу та контакти приймальної комісії ДДМУ.

 

Ласкаво просимо до Дніпровського державного медичного університету!

 

       З відео можна ознайомитися за посиланням:

https://youtu.be/rsHcoW_Bn6I 


ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ завершено авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

Сьомий з циклу тренінг присвячений допомозі в кризовій ситуації "Плач".

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів, аудіофрагменту мелодійного співу солов'я та творчого моделювання кейсу "Плач" у відеозапису. 

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/J0RVhlemWFg

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1912-persha-psikhologichna-dopomoga-v-krizovij-situatsiji-plach 

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ продовжується авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

Шостий з циклу тренінг присвячений допомозі в кризовій ситуації "Нервове тремтіння".

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів, аудіофрагменту музичного твору та творчого моделювання кейсу "Нервове тремтіння" у відеозапису. 

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/tzpJfphd_-k

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1897-persha-psikhologichna-dopomoga-v-krizovij-situatsiji-nervove-tremtinnya 

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ продовжується авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

П'ятий з циклу тренінг присвячений допомозі в кризовій ситуації "Ступор".

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів та творчого моделювання кейсу "Ступор" у відеозапису. 

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/JYg87W0mMOo

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1891-persha-psikhologichna-dopomoga-v-krizovij-situatsiji-stupor 

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ продовжується авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

Четвертий з циклу тренінг присвячений допомозі в кризовій ситуації "Агресія".

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів, відеофрагменту вправи м'язової релаксації, аудіофрагменту класичної музики для зняття роздратування та творчого моделювання кейсу "Агресія" у відеозапису. 

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/nsA8hfTpr38

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1868-psikhologichna-dopomoga-v-krizovikh-situatsiyakh 

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ продовжується авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

Третій з циклу тренінг присвячений допомозі в кризовій ситуації "Страх".

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів, відеофрагментів вправ для подолання страху та творчого моделювання кейсу "Страх" у відеозапису. 

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/AGwvGnP7iNI

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1851-persha-psikhologichna-dopomoga-v-krizovikh-situatsiyakh   

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ продовжується авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

Другий з циклу тренінг присвячений допомозі в кризовій ситуації "Істерика".

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів, аудіофрагментів музичних творів як прикладів звукотерапії та творчого моделювання кейсу "Істерика" у відеозапису. 

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/wWyN86_Dgtc

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1838-psikhologichna-dopomoga-pri-isteritsi    

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!


На кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології ДДМУ створено авторський цикл освітніх тренінгів з першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях "Як пережити кризу та зберегти спокій".

Перший з циклу тренінг присвячений допомозі при панічній атаці.

Відеотренінг складається з теоретичних матеріалів, розгляду кейс-випадку "Панічна атака" та його творчого моделювання у відеозаписі.

Відео розміщено на YouTube каналі кафедри за посиланням: 

https://youtu.be/AVvF2nnp590

та на офіційній сторінці сайту ДДМУ у розділі "Невідкладна допомога":

https://dmu.edu.ua/ua/nevidkladna-dopomoha/1831-psikhologichna-dopomoga-pri-panichnij-atatsi 

До уваги студентів, лікарів-інтернів та курсантів!

Протягом 2020 року співробітники кафедри психіатрії, наркології i медичної психології на чолі з професором Л.М.Юр'євою видали 3 навчальні праці: підручник для лiкарiв "Клінічна суїцидологія" та навчальні посібники для студентiв "Психіатрія, наркологія" й "Лікування і профілактика COVID-19. Охорона психічного здоров'я в умовах пандемії". З цими книгами ви можете ознайомитись у бібліотеці ДЗ "ДМА".

ДО ВІДОМА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ!

В 2023 році співробітниками кафедри психіатрії, наркології i медичної психології Дніпровського державного медичного університету на чолі з професором Вікторією Огоренко видано навчальний посібник «Психолого-психіатричні наслідки воєнного часу».

Посібник є важливим кроком на шляху збереження психологічного благополуччя населення та корекції психолого-психіатричних наслідків воєнного часу в Україні.

Метою створення посібника є висвітлення найактуальніших даних щодо психологічних та психіатричних наслідків воєнного часу та їх вплив на психічне здоров’я.

Посібник складається з двох частин, перша з яких присвячена психологічним наслідкам війни, а друга – психіатричним. Навчальний посібник рекомендується для лікарів-психіатрів, наркологів, психотерапевтів, лікарів загальної практики-сімейної медицини і лікарів-психологів.

Зі змістом посібником можна ознайомитись у бібліотеці ДДМУ та на кафедрі психіатрії, наркології і медичної психології за адресою: м. Дніпро, вул. Бехтерєва, 1.


Психолого-психіатричні наслідки воєнного часу : навчальний посібник / заг. ред. професора В. В. Огоренко. Дніпро: ЛІРА, 2023. 312 с.